Melike Balaban

Kurucu ortak

ODTÜ Ekonomi’den mezun olduktan sonra, 4 yıl Deloitte İstanbul ofisinde finansal transformasyon ve süreç iyileştirme projelerinde yönetim danışmanlığı, ardından 3 yıl Garanti Bankası’nda kurumsal bankacılık için fiyatlama, bütçe, ürün yönetimi ve strateji geliştirme alanlarında çalıştı. Sonrasında 3 yıl boyunca risk sermayesi ile kurulmuş ve TÜBİTAK destekli projelerin yer aldığı teknoloji start-up’larında ürün ve kullanıcı deneyimi geliştirme konularında tecrübe edindi.

4 yıl uluslararası bir deneyim tasarımı ajansında, aralarında araştırmacılar, UX/UI ve servis tasarımcılarının olduğu 15 kişilik bir ekibin ve yürütülen projelerin yöneticiliğini yaptı. Tasarım stratejisi oluşturma, tasarım geri bildirimi verme, proje yönetimi, iş geliştirme gibi alanlarda tecrübe edindikten sonra, Burak’la beraber Petri’yi kurdu.

Refik Burak Atatür

Kurucu ortak

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra, ürün tasarımı alanında 4 yıl boyunca profesyonel deneyim kazandı. Ardından, “İnsan odaklı stratejik tasarım ve tasarım araştırmaları” üzerine Los Angeles, California’daki Art Center College of Design’da yüksek lisans yaptı.

Türkiye’ye dönmeden önce Amerikan Kızıl Haçı’na felaket dönemleri öncesi ve sırasında hazırlık, gelir artırımı ve halkla etkileşim sistemleri üzerine stratejik danışmanlık ve tasarım çalışmalarına katıldı ve Quirky Sosyal Ürün Tasarımı Platformunda tasarımcı olarak çalıştı.

7 yıl boyunca uluslararası bir deneyim tasarımı ajansında sayısız mimari, UX ve servis tasarım projesinde araştırmacı, stratejist, tasarımcı ve yönetici olarak çalıştıktan sonra 2020 yılında Melike ile Petri’yi kurdu.

Bugüne kadar yerel ve uluslararası markalarla çalışarak birçok sektörde önemli deneyimler kazandık.